Galeria fotografii Włodzimierza Puchalskiego
 

Od roku 1934 mistrz realizuje krótkie filmy o tematyce przyrodniczej, a także te upamiętniające polowania. W tym samym czasie nakręcił swój pierwszy film o tytule Bezkrwawe Łowy. Obraz ten był pierwszym w Polsce dokumentem wiosennych przebudzeń w przyrodzie.
Ptasia Wyspa to pierwszy w Polsce i jeden z pierwszych na świecie film przedstawiający obrazy z życia ptaków o wysokich walorach artystycznych. Zdobył pierwsze nagrody dla polskiego filmu przyrodniczego we Francji i Edynburgu.
W roku 1948 powstał film Wykluwanie się piskląt, za który Włodzimierz Puchalski otrzymał zagraniczne wyróżnienie festiwalowe dla polskiego filmu przyrodniczego w Londynie.
W roku 1956 powstaje film Nietoperze, laureat I nagrody na Międzynarodowym Przeglądzie Filmów Dokumentalnych i Oświatowych w Lipsku oraz wyróżniony dyplomem na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wiedniu.
W roku 1957 otrzymuje nagrodę w Rzymie za film Łabędzie jezioro.
Film Puszcza Białowieska 1964 - uzyskał nagrodę srebrnego lajkonika na festiwalu w Krakowie jako najlepszy film dla dzieci i młodzieży.
W rok później kolejny film U brzegów Skandynawii został nagrodzony w Mediolanie.
Filmy W krainie Czarnej Hańczy i Wśród łąk i wód w roku 1974 otrzymały nagrodę Złotego Światowida w Łodzi.
Filmy Włodzimierza Puchalskiego udostępniono szerszemu widzowi poprzez telewizję. W roku 1977 wprowadzono stały cykl programów filmowych Tajemniczy świat przyrody poświęconych postaci Włodzimierza Puchalskiego.
.
  

01  02  03  04  05  06

 

© Prawa autorskie do zdjęć i tekstów zamieszczonych  na tej stronie są zastrzeżone i chronione polskim prawem. 
Fotografie są własnością spadkobierców Artura Tabora i nie mogą być wykorzystywane bez ich pisemnej zgody !


Webmaster: Zbigniew Cieśla zc@plusnet.pl