Galeria fotografii Włodzimierza Puchalskiego
 

Spotkanie Włodzimierza Puchalskiego z fotografią zaczęło się już we wczesnym dzieciństwie. Mając 13 lat dziadek Hieronim Syroka podarował mu aparat fotograficzny. Od tej chwili fotografowanie stało się jego pasją.
W roku 1934 otrzymał Pierwszą nagrodę w Łowcu Polskim za grupę zdjęć przyrodniczych. Było to momentem przełomowym w dotychczasowej jego fotograficznej karierze. Nawiązuje współpracę z czasopismami o tematyce przyrodniczej m.in.: z Łowcem Polskim, Wszechświatem i National Geographic Magazin.
Włodzimierz Puchalski w roku 1937 został nagrodzony Złotym Medalem na światowej wystawie łowieckiej w Berlinie za zdjęcie Odyniec w zimie.
Wielkim sukcesem było zdobycie Złotego Medalu na wystawie w Kairze za zestaw fotografii przyrodniczej.
Przerwę w fotografowaniu miał jedynie na czas wojny. Po wojnie w roku 1951 ukazał się pierwszy album pod znamiennym tytułem Bezkrwawe Łowy. Po nim powstawały kolejne, ukazujące piękno polskiej przyrody, a szczególnie niezwykłość i bogactwo ptasiego świata. Włodzimierz Puchalski szczególnym uczuciem darzył ptaki. Największą rolę w całej mej zawodowej biografii – wyznaje - odegrały ptaki.
Ten człowiek kochał przyrodę nie tylko sercem, ale poprzez całą swoją działalność. Okrzyknięty został mistrzem „bezkrwawych łowów”. Przyroda była dla niego czymś niedościgłym i tajemniczym. To dzięki swojemu uporowi i cierpliwości udawało mu się dotrzeć do swoich bohaterów filmowych; fauny i flory.

  

01  02  03  04  05  06

 

© Prawa autorskie do zdjęć i tekstów zamieszczonych  na tej stronie są zastrzeżone i chronione polskim prawem. 
Fotografie są własnością spadkobierców Artura Tabora i nie mogą być wykorzystywane bez ich pisemnej zgody !


Webmaster: Zbigniew Cieśla zc@plusnet.pl